Výroba nového Nissanu Qashqai v Evropě zahájena

Výroba nového Nissanu Qashqai byla zahájena. Tento nejprodávanější crossover v Evropě dostává celou řadu luxusních vylepšení designu, technologií a výkonu.

 

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai

 

Vylepšení nového modelu se dotýkají zejména čtyř oblastí – moderního nového designu exteriéru, vyšší úrovně kvality interiéru, vylepšení jízdních vlastností a doplnění nových technologií Inteligentní mobility Nissan.

Nový Qashqai bude navíc od jara příštího roku k dispozici s technologií autonomního řízení ProPILOT, která ovládá řízení, akceleraci a brzdění při jízdě v jednom dálničním pruhu za velmi hustého provozu a při velmi rychlé jízdě po dálnici.

Tyto významné změny podpoří a posílí pozici vozu Qashqai jako evropského crossoveru číslo jedna a navazují na investici do závodů Nissan ve Spojeném království ve výši 53 mil. liber. Tato investice loni přinesla mimo jiné zvýšení výrobní kapacity, takže Qashqai lze nyní vyrábět na obou linkách závodu v Sunderlandu.

Qashqai, vyráběný v Sunderlandu v nepřetržitém provozu, je nejprodávanějším vozem momentálně vyráběným v Británii a je exportován na přibližně 100 evropských a globálních trhů. Představuje téměř jednu pětinu všech v Británii vyráběných vozů a je nejúspěšnějším modelem v 83leté historii Nissanu v Evropě.

Colin Lawther, senior viceprezident společnosti Nissan v Evropě pro výrobu, nákup a řízení dodavatelského řetězce, k tomu uvedl: „Nissan Qashqai je originálním městským crossoverem a zůstává nezpochybnitelným lídrem tohoto segmentu.

Za deset let od uvedení modelu Qashqai na trh jsme jich v závodě v Sunderlandu vyrobili více než 2,8 milionu a objem výroby závodu jsme tak posunuli na rekordní úroveň. Tento nový model nabízející nové luxusní designové prvky a technologie Inteligentní mobility Nissan, představuje novou kapitolu pro Qashqai a naše výrobní provozy.“

Celkový počet zaměstnanců zahrnující návrhářské studio Nissanu pro Spojené království (Paddington, Londýn), technické centrum (Cranfield, Bedfordshire), výrobní závod (Sunderland, Tyne and Wear) a prodejní a marketingové činnosti (Maple Cross, Hertfordshire) nyní dosahuje více než 40 000 pracovníků. Společnost Nissan do těchto závodů investovala více než 4 miliardy liber, a mimo toho do britské ekonomiky přispívá ročně třemi miliardami liber prostřednictvím dodavatelů, služeb a mezd.

Společnost Nissan v závodu v Sunderlandu kromě vozu Qashqai rovněž vyrábí 100% elektromobil LEAF, crossover Juke a luxusní modely Infiniti Q30 a QX30. S celkovým objemem výroby za loňský rok ve výši 507 436 vozidel a s více než 30 lety úspěšného působení je závod v Sunderlandu největším britským automobilovým závodem všech dob.

Prodej první generace Nissanu Qashqai byl zahájen v roce 2007. Tato nová verze představuje významné oživení druhé generace modelu uvedené na trh v roce 2014. Na evropské trhy vstoupí od příštího měsíce. V říjnu 2016 Nissan oznámil, že i zcela nová třetí generace modelu Qashqai se bude vyrábět v Sunderlandu.

 

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai

Nissan ve Spojeném království

  • Závod společnosti Nissan v Sunderlandu vyrábí modely Nissan Qashqai, Note a Juke a také 100% elektromobil Nissan LEAF.

  • V roce 2012 zde byla zahájena výroba lithium-iontových baterií pro elektromobily.

  • Od roku 1986 vyrobil závod více než sedm milionů vozů, přičemž 80 procent produkce se vyváží na 100 trhů po celém světě.

  • Celková výše uskutečněných a ohlášených investic dosud činí přes 3,5 miliardy liber.

  • V roce 2014 vyrobil závod v Sunderlandu 500 237 vozů.

  • Každé třetí vozidlo vyrobené v roce 2014 ve Spojeném království neslo značku Nissan.

  • V současné době zaměstnává závod v Sunderlandu více než 6 700 pracovníků.

  • Evropské návrhářské ústředí společnosti Nissan sídlí v londýnské čtvrti Paddington a zaměstnává zhruba 65 pracovníků.

  • Evropské technické ústředí společnosti Nissan sídlí v Cranfieldu v hrabství Bedfordshire a zaměstnává zhruba 1 000 pracovníků.

  • Ústředí společnosti Nissan pro prodej a marketing sídlí ve městě Rickmansworth v hrabství Hertfordshire a má zhruba 190 zaměstnanců.

Add a Comment