Vůz je třeba vybírat i podle motoru. Na co hledět?

Vůz je třeba vybírat i podle motoru. Na co hledět? (www.motocars.cz)

Plánujete koupi nového vozu? Je celá řada věcí, které je nutné zohlednit. A jednou z nich je určitě také motorizace daného vozu. Jak při výběru nešlápnout vedle a co všechno je třeba zohlednit? Podívejte se společně s námi.

Na co motor jezdí?

Hned první otázka, kterou je nutné vyřešit. Oprati minulosti už to není tak jednoduché, jako tomu bylo dříve. Když se podíváte na web www.motocars.cz, získáte zde detailní informace o všech možných druzích pohonu. My se v našem výčtu omezíme na čtveřici hlavních, které jsou v dnešní době dominující. Jde o:

  • Naftu a benzin
  • LPG nebo CNG
  • Elektřinu

Zajímejte se také o výkon motoru

Stále velmi důležitý parametr. Je sice pravdou, že u běžného cestování postačí i menší výkony, ale na druhou stranu se stále hodí mít možnost rychle vyrazit z křižovatky, nebo bezpečně předjet. Bohužel moderní automobily mají dnes motory stále méně výkonné, což je spojeno s takzvaným downsizingem. To ale neznamenám, že by nešlo vybrat zajímavý kousek. Pro správnou orientaci se držte buď jednotek kW, nebo HP.

Zajímejte se také o výkon motoru (www.motorcars.cz)

Jak je to se spotřebou?

Kdo jezdí často a hodně, ten by měl ke spotřebě rozhodně přihlédnout. U velkých nájezdů může být tento parametr velmi důležitý, jelikož měsíčně lze ušetřit třeba i stokoruny a tisíce korun. Současné vozy jsou na tom se spotřebou celkem dobře. Mluvíme o jednotkách litrů paliva na 100 ujetých kilometrů. Samozřejmě konkrétní hodnoty se odvíjejí i od stylu jízdy. Proto není od věci znát i praktické tipy, jak snížit spotřebu. Díky tomu je možné, že se té tabulkové celkem výrazně přiblížíte. To by měl být cíl každého motoristy.

Zajímejte se také o ekologii

Proč je důležitá? Jelikož s neekologickými auty jsou spojeny vyšší poplatky, v některých zemích vyšší daně a v řadě případů může dokonce dojít k tomu, že vám bude zakázán vjezd do některých částí velkých měst.

 

Štítky: