Tým Nissan e.dams získal páté vítězství v kvalifikaci a třetí umístění na stupních vítězů

Tým Nissan e.dams dnes dosáhl dalších úspěchů na šampionátu ABB FIA Formule E, když Sebastien Buemi v Německu získal pole position a v samotném závodě se umístil na druhém místě.

Nissan NEWS – Buemiho druhé místo pro něj bylo prvním umístěním na stupních vítězů tuto sezónu, třetím pro tým Nissan e.dams a přímo navazuje na předchozí závod v Monaku, kde pole position a druhé místo získal další jezdec týmu, Oliver Rowland.

Společnost Nissan využívá platformu Formule E k tomu, aby ukázala sílu a výkon své technologie elektrických vozidel, která je klíčovou součásti vize Nissan Intelligent Mobility.

Druhým místem v kvalifikačních skupinových jízdách Buemi zajistil, že je Nissan e.dams i nadále jediným týmem, který získal místo v jízdě Super Pole v každém závodě páté sezóny.

Tuto příležitost využil na maximum zajetím nejrychlejšího času v Super Pole a vedením v prvních pěti kolech závodu. Během závodu se krátce propadl na třetí místo, ale dodatečný výkon, který získal hlasováním #FANBOOST, mu pomohl se dostat zpět na druhou příčku.

Rowland v kvalifikaci zajel 12. nejrychlejší čas a ve 45minutovém závodě na starém berlínském letišti Tempelhof zabojoval a dojel do cíle na osmém místě.

S 25 body získanými v tomto závodě se tým přesunul na čtvrté místo v šampionátu týmů a oba řidiči se dostali do první desítky šampionátu řidičů.

„Jsme na náš dnešní výkon velmi pyšní a máme ze Sebastiena velkou radost, protože měl letos na několika závodech velkou smůlu,“ uvedl ředitel divize Nissan Global Motorsport Michael Carcamo.

„Jedná se o skvělý výsledek pár týdnů před závodem na jeho domácí půdě ve Švýcarsku. Celý tým je velmi spokojený s našimi úspěchy v letošních kvalifikacích a neustále se snažíme zlepšit časy v závodech. To, že jsme na stupních vítězů podruhé za sebou, ukazuje na konzistentní trend a v příštím závodě bychom rádi dosáhli na první místo.

Tato evropská část šampionátu skončí 22. června ve švýcarském Bernu. Poslední závody páté sezóny se budou konat v New Yorku v USA 13. a 14. července.

„Velmi nás těší, že jsme měli dva konzistentní víkendy a v obou případech získali velké množství bodů,“ řekl vedoucí týmu Nissan e.dams Jean-Paul Driot.

„Teď jsme se přesunuli na čtvrté místo v týmech, což je velkou odměnou pro kluky, kteří na sobě velmi tvrdě pracovali. Stále bychom Nissan rádi dostali na první příčku – to, že se každý týden zlepšujeme, je velmi povzbudivé. V Super Pole jsme byli nejrychlejší ve třech závodech po sobě a rádi bychom to teď proměnili ve výhry týmu Nissan e.dams.“

VYJÁDŘENÍ JEZDCŮ

Sebastien Buemi

„Je velkou odměnou konečně dosáhnout na stupně vítězů pro Nissan e.dams, protože jsme během sezóny byli už mnohokrát tak blízko. Z týmového hlediska jsme teď ve dvou závodech za sebou získali velké množství bodů, což nás posunulo na čtvrté místo šampionátu.

„Začínáme ostatní dohánět a doufáme, že se nám tu setrvačnost podaří udržet. Jsem za členy týmu hrozně šťastný, protože byli skvělí.

„Startovat z pole position a skončit druhý bylo skvělé a Oliver udělal to samé v Monaku – teď už se jen těším na domácí závod v Bernu, kde chci dosáhnout dobrého výsledku.

„Tým v kvalifikaci ukázal, že náš vůz je velmi rychlý, ale v závodě se ještě potřebujeme zlepšit. Dnes jsme ukázali, že jsme se zlepšili, ale stále si brousíme zuby na vyšší příčky.

Oliver Rowland

„Závod se mi opravdu povedl. Měl jsem dobrý start a na začátku jsem si polepšil o několik míst. Vůz byl velmi dobrý a provedli jsme několik solidních vylepšení, takže jsem byl spokojený.

„V kvalifikaci jsem trochu zápasil a vůz neměl úplně tu rovnováhu, kterou jsem včera při tréninku potřeboval.

„Těším se na Bern a na to, že se dobře kvalifikuji. Podle posledních pár závodů soudím, že pokud si v kvalifikaci povedu dobře a budu mít silný vůz jako dnes, měl bych být schopen získat hodně bodů.

„Dnešek byl ale stále skvělým dnem pro tým a ze Seba mám upřímnou radost.“

Štítky:,