Společnost Nissan prodává výrobu baterií společnosti GSR Capital

Společnost Nissan prodává výrobu baterií společnosti GSR Capital
Společnost Nissan prodává výrobu baterií společnosti GSR Capital21

Společnost Nissan Motor Co., Ltd. (Nissan) oznámila, že uzavřela se soukromým investičním fondem GSR Capital (GSR) konečnou dohodu o prodeji a nákupu, týkající se prodeje aktivit společnosti Nissan v oblasti elektrických baterií a výrobních závodů společnosti GSR.

Dohoda o prodeji a nákupu se týká dceřiné společnosti firmy Nissan zabývající se bateriemi, Automotive Energy Supply Corporation (AESC), jakož i závodu na výrobu baterií ve městě Smyrna, stát Tennessee, vlastněného společností Nissan North America Inc. (NNA), a závodu v anglickém Sunderlandu, vlastněného společností Nissan Motor Manufacturing (U.K.) Ltd. (NMUK). Aktiva prodávaná společnosti GSR zahrnují také centra pro vývoj a konstrukci baterií společnosti Nissan v japonských městech Oppama, Atsugi a Zama.

Hiroto Saikawa, prezident a výkonný ředitel společnosti Nissan, k tomu říká: „Pro AESC a Nissan to je oboustranně výhodné řešení. AESC to umožní využívat široké sítě společnosti GSR a její iniciativní investice k rozšíření své zákaznické základny a dalšímu zvýšení své konkurenceschopnosti. V konečném důsledku to dále zvýší konkurenceschopnost elektromobilů Nissan. AESC zůstane pro Nissan velmi důležitým partnerem. Zintenzivníme své zaměření na konstrukci a výrobu těch nejlepších elektromobilů na trhu.“

Sonny Wu, předseda představenstva společnosti GSR Capital, dodává: „Akvizice společnosti AESC pro nás představuje důležitý krok v segmentu vozidel využívajících nové druhy energie. Chystáme se dále investovat do výzkumu a vývoje, rozšiřovat stávající výrobní kapacity v USA, Spojeném království a Japonsku a také otevřít nové závody v Číně a Evropě, což nám umožní lépe sloužit zákazníkům po celém světě. Díky těmto kapacitám a plánům, které ještě doplní současnou kvalifikovanou pracovní sílu, špičkové technické schopnosti a osvědčenou produktovou kvalitu v oblasti výroby baterií, získáme velmi dobrou pozici pro další růst.“

V žádném ze závodů, kterých se tento obchod týká, včetně výrobních závodů ve městech Zama, Sunderland a Smyrna, se neplánuje propouštění zaměstnanců. Ústředí a vývojová centra zůstanou v Japonsku.

Společnost Nissan provede tuto transakci tak, že nejprve převezme plnou kontrolu nad společností AESC, založenou v roce 2007 za účelem vývoje vyspělých lithium-iontových baterií, odkoupením kombinovaného 49% minoritního podílu drženého společnostmi NEC Corporation a její plně vlastněnou dceřinou společností zaměřenou na výrobu baterií a elektrod, NEC Energy Devices, Ltd (NECED).

Společnost NEC dnes oznámila svůj souhlas s prodejem akcií AESC společnosti Nissan a potvrdila, že jedná se společností GSR o prodeji společnosti NECED.

Oznámená transakce je předmětem běžných konzultací s organizacemi profesního zastoupení zaměstnanců a po vyřízení zákonných schválení by měla být dokončena ke konci prosince 2017. Transakce je podmíněna tím, že společnost GSR odkoupí od společnosti NEC všechny akcie NECED. Finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*