Nový Suzuki SWIFT – sportovnější, úspornější, bezpečnější

Na český trh vstupuje nová generace Suzuki Swift. Vlajková loď značky Suzuki vsegmentu malých vozů se vpůvodní podobě představila vroce 2004 jako první celosvětově strategický model a odté doby se ho prodalo na 5,4 milionu kusů. Vpořadí třetí generace si drží charakteristické rysy předchůdců, přidává prostornější interiér, lepší jízdní vlastnosti, úspornější motory a celou řadu pokročilých asistenčních systémů. Swift nové generace se vyrábí vJaponsku ve výrobním závodě Sagara a je již třetím modelem na nové, velmi lehké a prostorově úsporné platformě HEARTECT.

Nový Suzuki SWIFT – sportovnější, úspornější, bezpečnější

Nový Swift je důkladnou evolucí předchozí generace. Díky mnoha vylepšením je:

-lehčí o 120 kg-smotorem DUALJET o 5 % úspornější a o 3% tišší
-ve svislém i příčném směru uvnitř o 23 mm prostornější
-jehozavazadlový prostoro 25 % větší
-jeho poloměr otáčení o 0,4 metru menší
-jeho aerodynamika o 8 % lepší

Nový Suzuki SWIFT – sportovnější, úspornější, bezpečnější

HLAVNÍ ZNAKY
1. Moderní design
Více než 5,4 milionu prodaných Swiftůznamená, že je na co navazovat. Designéři rozvinuli stávající pojetí sdůrazem na DNA této modelové řady, které obohatili o nové, pozornost vzbuzující detaily.
2. Povznášející zážitek zjízdy
Nový Swift váží pouhých 840 kg. Nízká hmotnost podporuje zážitky zřízení vozu. Swift má ostré řízení, které vzatáčkách vyvolává radost zjízdy, a současně je jeho podvozek stabilní při jízdě vpřímém směru. Přepracované pohonné jednotky zajišťují skvělou jízdní dynamiku a vynikající spotřebu paliva.
3. Pokročilá bezpečnostní výbava
Jako první vůz značky Suzuki má nový Swift pokročilý systém sledování provozu před vozem, který kombinuje kameru smonokulární optikou a laserový senzor. Společně zajišťují funkce autonomního nouzového brzdění, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu a automatického přepínání dálkových světel. Pro adaptivní tempomat je využívánradar.
4. Chytřejší konstrukce
Nový Swift je o 10 mm kratší než předchozí generace, zároveň má ale o 20 mm delší rozvor. Díky tomu uvnitř nabídne posádcevíce místa, současně se zvětšil i zavazadlový prostor, a to o 54 l na 265 l. Ve srovnání spředchůdcem nyní o 15 mm nižší a o 40 mm širší karoserie zdůrazňuje široce rozkročený postoj nového Swiftu

Nový Suzuki SWIFT – sportovnější, úspornější, bezpečnější

Nový Suzuki Swift se na českém trhu prodává od června 2017. Startovací cena verze 1,2 DUALJET s manuální převodovkou a pohonem předních kol činí 259.900 Kč. Standardní výbava zahrnuje například šest airbagů, ESP, elektrické ovládání předních oken a zrcátek, manuální klimatizaci,centrální zámek s dálkovým ovladačem, LED denní svícení, audio s MP3/CD/USB a bluetooth handsfree, kůží potažený multifunkční volant či palubní počítač. Provedení s pohonem všech kol ALLGRIP Auto začíná na částce 327.900 Kč.

Add a Comment