Nissan JukeCam: světově první integrovaná 360º kamera určená pro akční sporty

  • Nissan představuje JukeCam, světově první integrovanou víceúčelovou 360° kameru

  • Během pár sekund se upevní na speciální úchyt na palubní desce vozu Nissan Juke a na helmy pro akční sporty

  • JukeCam pořizuje 360° záznam v kvalitě 4K přinášející fantastické filmové záběry adrenalinových aktivit

  • Je ideální také pro záznam dopravní situace pro větší klid při jízdě

  • Vyznavači extrémního sportu se skákací tyčí pogo použili JukeCam a crossover Nissan Juke k novému zápisu do Guinnessovy knihy rekordů™

  • Nissan stojí v čele technologií pro inteligentní jízdu – od roku 2010 již do vozů Juke namontoval více než půl milionu kamer

  • Kameru JukeCam a nový zápis do Guinnessovy knihy rekordů™ si můžete prohlédnout zde: https://youtu.be/5Brl4AWVeJk

Nissan JukeCam
Nissan JukeCam

Nissan představil svou poslední novinku určenou pro řidiče se smyslem pro dobrodružství. Nese název JukeCam a je světově první integrovanou víceúčelovou 360° kamerou na palubní desku, která se za pár sekund dokáže proměnit v kameru pro akční sporty.

Dva speciální úchyty – jeden integrovaný do palubní desky crossoveru Nissan Juke a druhý upevněný na helmu – znamenají, že JukeCam je ideální pro zachycení každého aspektu života řidiče.

Může to být život na cestách, kde kamery na palubní desce přispívají ke snížení pojistného a k vyřízení pojistných událostí. Nebo to mohou být zážitky na svazích hor, ve vzduchu, na horských cestách nebo jiná dobrodružství, při nichž je kamera zaznamenávající pohled aktéra nezbytnou součástí výbavy.

Nissan JukeCam
Nissan JukeCam

Nissan JukeCam je technologický koncept vyvinutý ve spolupráci se společností 360fly, výrobcem 360° kamer.

Možnosti dvojího použití kamery JukeCam jsou prezentovány v úchvatném novém videoklipu s rozlišením 4K, kde vystupují členové extrémního skokanského týmu Xpogo.

Během filmování přeskočil kaskadér Dalton Smith přes tři vozy Nissan Juke za sebou pouze s jedním odrazem uprostřed. Zaznamenal tím nový rekord Guinness World Record™ v kategorii „Největší počet automobilů přeskočených na skákací tyči pogo“.

Tento rekord byl zachycen na kameru Nissan JukeCam a poskytuje divákům unikátní záběry z perspektivy samotného aktéra.

Dalton Smith ke svému novému rekordu Guinness World Record™ říká: „Překonat tento světový rekord vážně nebylo snadné, ale já i celý tým vždycky rádi překonáváme výzvy. Když nás Nissan oslovil s nápadem použít JukeCam, byli jsme všichni opravdu nadšení. Nissan JukeCam je pro řidiče úžasný koncept a rozhodně ji budu intenzivně využívat.“

Předchozí verze tohoto systému byla poprvé představena v roce 2012 na Qashqai. Nissan dlouhodobě pracuje na tom, aby své technologie inteligentních kamer ve vozidle zpřístupnil široké veřejnosti. Soustředí se přitom na 360° zobrazení pro zvýšení bezpečnosti na silnicích. Inteligentní panoramatický kamerový systém je inovativní systém parkovací kamery vytvářející panoramatické zobrazení z ptačí perspektivy, které řidičům pomáhá lépe vidět překážky při manévrování za nízké rychlosti. Předchozí verze tohoto systému byla poprvé představena v roce 2012 u modelu Qashqai.

Od uvedení modelu Juke na trh v roce 2010 se jich v Evropě prodalo již téměř 800 000. Z tohoto počtu jich bylo 133 000 vybaveno inteligentním panoramatickým kamerovým systémem. Se čtyřmi kamerami na vůz to znamená, že do vozů Juke bylo od uvedení tohoto modelu na trh nainstalováno celkem 532 000 kamer.

Nissan byl průkopníkem použití automobilových kamer pro zlepšení bezpečnosti řidiče. V roce 2002 se Primera stala prvním evropským modelem jakékoli mainstreamové značky, který využíval zadní parkovací kameru nazvanou Rear View Monitor.

Nissan JukeCam
Nissan JukeCam

V posledních letech prudce roste popularita kamer na palubní desce.

Jejich prodej ve Velké Británii se za pouhé dva roky zvýšil o více než 900 %.1 Kromě toho, že se používají k poskytnutí podkladů pro pojišťovny a státní orgány v případných sporech o odpovědnost, zákazníci mohou používáním kamery na palubní desce také ušetřit v průměru 57,75 liber za rok na pojistném.2

Používá-li se plně integrovaná kamera JukeCam jako palubní kamera, má funkci nepřetržitého záznamu po dobu až tří hodin. To umožňuje nahrávat jízdu pro případ, že by byl záznam zapotřebí pro řešení pojistné události. Pokud se kamera JukeCam odpojí z úchytu na palubní desce a použije se jako akční kamera, má baterie výdrž až dvě hodiny.

Helen Perry, Marketing Manager Nissan Europe pro model Juke, k tomu říká: „Nissan vždy usiluje o inovování a vytváření nových funkcí pro své zákazníky a v oblasti instalování kamer do automobilů je lídrem na trhu. Koncept kamery JukeCam se zrodil z touhy vytvořit kameru, která bude přesně odpovídat aktivnímu životu našich zákazníků. Je ideální pro použití na silnici jako kamera na palubní desce, ale zároveň se dá snadno sejmout a použít k nahrávání úžasných 360° záznamů dobrodružství z pohledu samotného aktéra.“

Juke je součástí průkopnické řady tří crossoverů Nissan. Tržní segment crossoverů založila společnost Nissan v roce 2007, když na trh uvedla Qashqai – v současnosti nejprodávanější crossover v Evropě. Tuto řadu završuje X-Trail, pěti- nebo sedmimístný vůz, který je ideální pro rodinná dobrodružství. Tento měsíc vstupují do prodeje nové verze modelů Qashqai a X-Trail.

Štítky:,

Add a Comment