Mitsubishi ASX a OUTLANDER v novém modelovém provedení 2017

Úvodem roku 2017 uvedla automobilka Mitsubishi nové faceliftované verze svých vlajkových lodí ASX a OUTLANDER. Modely dostaly množství novinek nejen v oblasti designu, ale i technicky zaměření věcí na zvýšení bezpečnosti a komfortu.
U rodinného crossoveru ASX je úplně nová přední maska v tvaru Dynamického štítu („Dynamic Shield“). Mitsubishi Outlander disponuje hlavně novými technologiemi.

Rok 2017 bude pro Mitsubishi Motors výjimečný, protože kromě uvedení obnovených bestsellerů ASX a Outlander, v něm nejstarší japonská automobilová společnost oslaví své 100. výročí. V roce 1917 představilo Mitsubishi Model A – první japonské sériově vyráběné vozidlo. Navíc je to přesně osmdesát let, co Mitsubishi v roce 1937 zkonstruovalo vůbec první japonské vozidlo s pohonem všech kol 4WD (model PX33) a stalo se tak technologickým lídrem v oblasti výroby vozidel s pohonem všech kol. Základem modelové řady Mitsubishi i nadále zůstanou stále oblíbenější vozidla kategorie SUV, jejichž nabídka bude koncem tohoto roku rozšířena o zcela nový model.

ASX 2017 s novou vizuální identitou
Nové Mitsubishi ASX přichází se zcela přepracovanou přední částí vozidla, která vyjadřuje novou vizuální identitu modelů značky Mitsubishi, označovanou jako „Dynamic Shield“ (dynamický štít). Tato nová tvář vzdává hold minulosti společnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) a zároveň i filozofii, kde ‚forma následuje funkci‘.
Koncepce Dynamic Shield, poprvé odhalena při vývojové studii Outlander PHEV Concept-S z roku 2014, má symbolizovat funkčnost a bezpečnost typickou pro vozy SUV z dílny Mitsubishi. Provedení čelních partií staví na logu se třemi diamanty, oboustranně orámovaném výrazným chromovým dekorem, čímž vzniká prostorový efekt naznačující dynamický pohyb.
Nové Mitsubishi ASX má upravený přední nárazník, který nyní používá výrazný chromový dekor, zatímco jeho centrální část je tmavá, čímž odkazuje na nový Outlander resp. studii eX-Concept. Horní část masky chladiče nyní sestává z tenkých horizontálních lamel v černém provedení, které hladkým napojením na světlomety umocňují celistvý vzhled.
Nové ASX v modelovém provedení 2017 zaujme vedle nové přední části vozu i anténou ve tvaru žraločí ploutve, novou výplní zadních sedadel s lepší oporou či novým materiálem čalounění sedadel.
Tyto kosmetické úpravy jdou ruku v ruce s nedávnými významnými novinkami jako:
Nový turbodiesel o objemu 1,6 litru s výkonem 114 k (s funkcí Auto Stop and Go, 6-stupňovou mechanickou převodovkou a volitelným pohonem 4WD) a prodloužení servisního intervalu na 20 000 km
Nabídka nových prvků výbavy (18 „Vícepaprskové disky kol z lehké slitiny, akcenty na volantu v černém klavírním laku, automaticky zatmavování vnitřního zpětného zrcátka atd.)
Nové ASX přináší nový svěží dynamický design a pyšní se moderními technologiemi tak výbavou, která uspokojí i ten nejaktivnější životní styl. Využívá osvědčený volitelný pohon 4×4, který navazuje na 80-letou tradici značky Mitsubishi ve výrobě vozidel s pohonem všech kol. Řidiči na něm ocení například i asistent rozjezdu do kopce, který zabraňuje nechtěnému couvnutí, zadní parkovací kameru, která poskytne perfektní přehled o dění za vozidlem. Zákazníkům poskytuje jeden z největších zavazadlových prostorů ve své třídě s objemem 488 l a mimořádně nízkou kombinovanou spotřebu jen 5 l / 100 km.
Model ASX, pro který se od jeho uvedení v roce 2010 rozhodlo již více než 1 100 000 zákazníků, přinesl společnosti Mitsubishi Motors Corporation celosvětový úspěch. V Evropě, která je pro značku Mitsubishi druhým nejvýznamnějším trhem, zůstává ASX zároveň druhým nejprodávanějším modelem hned za Outlander.

Outlander 2017 s novými technologiemi na palubě
Outlander 2017 je prvním modelem značky, na kterém byla koncem roku 2015 uvedena nová budoucí tvář vozů značky Mitsubishi tzv. „Dynamic Shield“ (dynamický štít). Modelový rok 2017 přináší nový komfortní a svěží interiér se spoustou luxusních prvků, propracovaný podvozek, skvělé odhlučnění a řadu vyspělých technologických řešení zaměřených na zvýšení komfortu a bezpečnosti. Díky systému Super All Wheel Control, známému z ikonického modelu Lancer Evolution, je Outlander schopen plně využít potenciál robustního výkonu za jakéhokoliv počasí.
Outlander 2017 je vybaven zcela novou konzolou probíhající po celé délce vozidla s elektrickou parkovací brzdou s automatickou aktivací / deaktivací včetně pomocníka pro rozjezd do kopce.
Novinkou je systém sledování mrtvého úhlu (BSW) a systém sledování dopravní situace za vozidlem při couvání (RCTA), který upozorňuje řidiče na skutečnost, že zezadu se blíží jiné vozidlo, které řidič ze své pozice nemůže vidět. Nově se v Outlanderu 2017 objevil i ultrazvukový systém zabraňující nechtěnému zrychlení (UMS), který brání vozidlu ve střetu s překážkou v případě nechtěného zrychlení vozu, další je funkce sledování situace kolem vozidla ze všech směrů včetně pohledu z ptačí perspektivy (Multi Around monitor System „Bird View“ 360 ° s přepínačem pohledů na volantu).
Vylepšený je i systém prevence a zmírňování následků čelního nárazu (FCM), který je doplněn o funkci detekce chodců.
Novinkou je osvětlení příruční schránky a prostoru pro nohy vpředu, anténa ve tvaru žraločích ploutve (podobně jako ve verzi PHEV), přední LED mlhová světla, vyhřívaný volant a vyhřívané čelní sklo.

snímky: mitsubishimotors.sk

Add a Comment