Mazda MX-5 RF získala ocenění Red Dot 2017

Nová čtvrtá generace Mazda MX-5 RF se stala prvním automibilem v historii, který zvítězil v anketě World Car of the Year – světové auto roku : „nejlepší z nejlepších“ i World Car Desing of the Year – automobilový desing roku. Jde o uznání Mazdě za desing : KODO – Duše pohybu. Ocenění Red Dot je mezinárodní uznání udělené pouze na skutečně unikátní a neobvyklý desing s dokonalou harmonií mezi kvalitou, přitažlivým desingem a funkčností.

Generace označovaná jako „ND“ nasbírala již 70 různých ocenění, předchozí tři generace jich mají na kontě přibližně 225.
Mezi oceněnými funkcemi jsou inovace, funkčnost, ergonomie, symbolický a emoční obsah, kvalita a ekologie.

Mazda MX-5 RF nejen že vypadá fantasticky – KODO desing typu fastback těla je lehké, robustní a navazuje na model s pevnou automaticky skládací střechou hardtop, předchozí generace. Otevírání a zavírání střechy je úžasnou 13 sekundovou demostrací origami. MX-5 RF spojuje praktičnost kupé, nesrovnatelnou zábavu open-top jízdy a zkušeností obohacuje věrnost řidiče k filozofii Jinba Ittai – kůň a jezdec v dokonalé harmonii. Nová střecha se ovládá tlačítkem a je možné s ní manipulovat i při jízdě, do rychlosti 10km/h. Stejně jako předchozí model se i nová Mazda MX-5 RF pyšní jednou z nejrychlejších stahovacích střech na trhu. Pohodlí a praktičnost elektricky ovládané střechy se v tomto modelu setkávají s nezaměnitelnou novou siluetou ve stylu Kodo, který navazuje na vzhled nové generace MX-5 v provedení s látkovou střechou. Řízení i podvozek dostaly upravené naladění s důrazem na kultivovanost. Na různé podněty reaguje MX-5 poslušně a ochotně. Jízda v zatáčkách se pak odvíjí čistě od vaší odvahy a zkušenosti.

Popisovaných kratochvílí mnohem snáze docílíte se silnějším ze dvou nabízených motorů a to atmosférickým dvoulitrem. Jak říká Ikuo Maeda hlavní designer, úsilí celého týmu a spolupráce mezi projektanty, inženýry a specialisty výroby se vyplatilo, každý z nich může tvrdit, že je spoluautorem velkého úspěchu.

Štítky:,

Add a Comment