LEXUS představí na milánském týdnu designu novou expozici ‘YET’

Neri Oxmanová z MIT Media Lab se svým týmem Mediated Matter Group zprostředkuje filozofii ‘YET’ ve formě pohlcující vícerozměrné instalace světla a stínů. Součástí expozice značky bude i 12 prací finalistů soutěže Lexus Design Award 2017. Expozice automobilky bude přístupná od 4. do 9. dubna v prostorách La Triennale di Milano.

Společnost Lexus International oznámila, že v rámci letošního milánského týdne designu představí svoji novou expozici ‘YET’. Milánský týden designu (Salone Del Mobile) je celosvětově největší designová výstava a expozice automobilky bude k vidění od 4. do 9. dubna 2017 v prostorách La Triennale di Milano (muzeum designu a umění v Parco Sempione), považovaných za samotné centrum akce.

Lexus se milánského týdne designu účastní již od roku 2005, čímž stvrzuje své dlouhodobé a nepolevující zasazení o tematiku designu a inovací. Pro letošní ročník Lexus přizval ke spolupráci architektku, návrhářku a profesorku Neri Oxmanovou z MIT Media Lab, společně s jejím výzkumným a návrhářským týmem The Mediated Matter Group. Průkopnice uznávaná pro svoji kreativní tvorbu v oblasti špičkové architektury a designu je proslulá designovými inovacemi, které se inspirují především světem přírody. Oxmanové vize harmonizace přírody a její zdánlivě protikladné technologie se intenzivně odráží i ve filozofii ‘YET’ automobilky Lexus.

Tato filozofie je hybnou silou značky při posouvání hranic kreativity spojováním zdánlivě neslučitelných prvků a říká: „Nedělejte ústupky, usilujte o harmonii“. Výsledná synergie vede ke vzniku průlomových změn a současně odhaluje dříve nepředstavitelné možnosti. „Snahou propojit zdánlivě neslučitelné prvky podněcujeme náš kreativní potenciál a zkoumáme nové hranice designu a technologií,“ vysvětluje Jošihiro Sawa, výkonný viceprezident společnosti Lexus International.

Lexus s týmem Neri Oxmanové sdílí zasazení o zlepšení dnešního světa cestou designu a materiálových inovací. V rámci plánované expozice automobilky Lexus pak Neri Oxmanová a její tým Mediated Matter Group zprostředkuje filozofii ‘YET’ ve formě pohlcující vícerozměrné instalace světla a stínů spojených vlastní novátorskou technologií.

Pohlcující a atraktivní podívanou pak Lexus doplní vlastní výstavou 12 prací finalistů soutěže Lexus Design Award, zde v podobě prototypů a panelových prezentací ukazujících možnosti originálních a pokrokových způsobů uplatnění filozofie ‘YET’. Své nepolevující zasazení o otázky designu Lexus dále dokládá divácky atraktivním a vynalézavým ohlédnutím za svými předchozími prezentacemi na milánských týdnech designu.

INFORMACE O VÝSTAVĚ
Název akce: YET
Datum konání: 4. – 9. dubna 2017, 10:00-22:00 (předpremiéra pro tisk: 3. dubna 2017, 10:00-18:00)
Místo konání: La Triennale di Milano, Viale Alemagna 6, Milán, Itálie
Téma: YET
Výstavní exponáty:
– Prezentace ‘YET’ vytvořená hlavní návrhářkou
– Návrhy 12 finalistů soutěže Lexus Design Award 2017 (4 prototypy a 8 panelových prezentací)
– Ohlédnutí za předchozími prezentacemi automobilky Lexus na milánském týdnu designu od roku 2005
Organizátor: Lexus International

O NERI OXMANOVÉ A THE MEDIATED MATTER GROUP
Neri Oxmanová – architektka, návrhářka, objevitelka a docentka při MIT Media Lab – je průkopnice v oblasti materiálové ekologie, která za nedílnou součást designu považuje i výpočetní procesy, výrobu, prostředí a materiál jako takový. Tým výzkumníků a návrhářů Neri Oxmanové – The Mediated Matter Group – působí na pomezí výpočtového designu, digitální výroby, materiálových věd a syntetické biologie. Získané znalosti uplatňuje v návrzích napříč obory a měřítky, od mikrosvěta až po velikost budovy. Výsledné práce skupiny Mediated Matter jsou součástí stálých expozic mnoha světových muzeí, např. Cooper Hewitt, MoMA, SFMOMA, Centre Georges Pompidou, MFA Boston a FRAC Orléans. Oxmanová je držitelkou bezpočtu ocenění a vyznamenání, například ceny Graham Foundation Award (2008), ocenění the Earth Award (2009), Vilcek Prize (2014) a BSA Women in Design Award (2014). Dále jí byla udělena cena Carnegie Pride of America (2014) a v roce 2015 byla vydavatelstvím ROADS zařazena do seznamu 100 nejoriginálnějších interdisciplinárních myslitelů světa. Oxmanová za svoji práci a inovace získala uznání Světového ekonomického fóra (WEF) a amerického Bílého domu.

Laboratoř MIT Media Lab překračuje existující hranice a disciplíny ve snaze podpořit jedinečnou interdisciplinární kulturu, přispívající k maximálně nekonvenčnímu spojení zdánlivě neslučitelných oblastí výzkumu. Návrháři, nanotechnologové, odborníci na vizualizaci dat, strojní inženýři, materiáloví vědci, výzkumníci v průmyslu a průkopníci počítačových rozhraní společně vynalézají a znovu vymýšlejí, jakým způsobem lidé prožívají skutečnost a jak k tomu napomoci technologiemi. Další informace naleznete na stránkách: www.media.mit.edu.

LEXUS, www.lexus.cz

Štítky:,

Add a Comment