Jak vyčistit klimatizaci v autě?

Horké dny jsou tady. A to znamená, že se při svých jízdách neobejdete bez klimatizace. Pokud jste její údržbu zanedbávali, podívejte se s námi, jak vyčistit klimatizaci, aby nejenom dobře sloužila, ale její použití bylo také zdravotně nezávadné, a to i bez jakýchkoliv nepříjemných pachů a dalších případných problémů.

Začněte kabinovým filtrem

Vzduch, který je nasáván do interiéru, jde přes kabinový filtr. Proto je nutné se v první řadě zaměřit na něho a na to, zda není zanesený. Buď ho důkladně vyčistíte, nebo ho celý vyměníte. Investice to není nijak velká a jeho výměnou výrazně ovlivníte pozitivní funkčnost klimatizace. A to jak s ohledem na eliminaci škodlivin, tak i s ohledem na silnější proud vzduchu, který bude ve vašem automobilu foukat. Kabinový filtr dnes zvládnete vyměnit i svépomocí, jelikož jednoduše vyjmete ten starý a následně vložíte nový. Přesné umístění bude popsáno v servisní příručce vašeho vozidla.

Zkontrolujte výdechy klimatizace a zaměřte se na dezinfekci

Dále je třeba zkontrolovat i veškeré výdechy klimatizace. Hlavním vaším cílem by mělo být pochopitelně to, že zjistíte, zda nejsou ucpané nebo znečištěné a zda ventilátory pracují tak, jak mají. Pokud je vše v pořádku, zaměřte se také na dezinfekci. Ani ta není nic složitého, jelikož existuje řada různých přípravků, pomocí kterých klimatizaci vyčistíte naprosto dokonale. Většinou se jedná o speciální spreje, které nastříkáte do jednotlivých výdechů a také do interiéru vašeho vozu. Zapnete motor, pustíte vnitřní cirkulaci vzduchu a takto necháte několik jednotlivých, nebo i desítek minut klimatizaci běžet. Během toho dojde ke kvalitní dezinfekci. Poté už jenom otevřete dveře nebo okna vašeho automobilu, pustíte klasický režim nasávání vzduchu z venkovního prostředí a auto dokonale vyvětráte. Tím je dezinfekce hotova.

Když stále nefunguje, jak má

Pokud po těchto krocích dochází k tomu, že klimatizace stále nechladí tak, jak má, může být některá část stále znečištěna, stejně jako mohlo dojít i k tomu, že máte nedostatek chladiva, nebo malý tlak. V takovém případě je nezbytností navštívit servis. Tam už mají potřebnou techniku k tomu, aby nejenom zjistili případný problém s klimatizací, ale mají pochopitelně k dispozici také chladivo, které vám doplní. Právě tento krok by měl pomoci k tomu, aby klimatizace i v nejvyšších teplotách fungovala tak, jak skutečně má.

Nejen klimatizace, ale i čištění interiéru

Neopomíjejte také skutečnost, že čištění klimatizace není to jediné, co by se mělo čistit. Podle našeho názoru po vyčištění klimatizace by mělo následovat i chemické čištění interiéru tak, aby se odstranily veškeré nečistoty proudící nejen z klimatizace, ale i ty, které se usadily v samotném interiéru. Dýchejte čistý vzduch bez prachů a mikročástic – je to dobré nejen pro vás, ale také i pro vaše děti.

Add a Comment