Jak dopravní policisté testovali novou Toyotu Corollu

Dopravní policisté z Kolínska otestovali  nový model Toyota Corolla Touring Sports hybrid. Vozy poháněné hybridním pohonem s autonomním dobíjením o objemu 2,0 litru s výkonem 180 koní si mělo možnost vyzkoušet celkem 19 policistů v rámci soutěže o nejlepšího regulovčíka.

Řízení vozů bylo součástí jízd zručnosti na testovacím polygonu automobilky TPCA v Kolíně, která pro celou akci poskytla zázemí. Dopravní policisté museli prokázat své odborné znalosti a praktické dovednosti nejen při jízdách, ale i v písemném testu a  v řízení dopravy na křižovatce.

O jednotlivých výkonech teoretické a praktické části soutěže rozhodovala odborná komise. Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků.

Toyota Corolla je historicky nejprodávanějším autem na světě. Kombi verze Touring Sports doplňuje čtyřdveřový sedan a pětidveřový hatchback.  S délkou 4.653 mm je Touring Sports nejdelší. Nová Corolla je postavena na podvozkové platformě GA-C coby produkt globální architektury TNGA (Toyota New Global Architecture).

Značka Toyota loni na českém trhu zažila rekordní rok. Prodej osobních a lehkých užitkových vozů značky se zvýšil o 17,3 procenta na 10 338 aut, což je nejvíce v historii. V současnosti Toyotě patří 7. příčka na trhu.

Štítky: