Honda instaluje novou technologii obousměrného nabíjení ve svém evropském centru výzkumu a vývoje (R&D)

Honda instaluje novou technologii obousměrného nabíjení ve svém evropském centru výzkumu a vývoje (R&D)
Honda instaluje novou technologii obousměrného nabíjení ve svém evropském centru výzkumu a vývoje (R&D)
  • energii lze čerpat a vrátit do sítě s pomocí nového hardwaru
  • nová nabíjecí stanice je dalším krokem na cestě ke společnosti s nulovými emisemi
  • projekt je dílem spolupráce společností Honda, EVTEC a The Mobility House
  • instalace otestuje integraci baterií elektrických vozidel a obnovitelných zdrojů energie

Ve svém evropském výzkumném a vývojovém středisku (R&D – Research and Development) v německém městě Offenbach společnost Honda investovala do pokročilé technologie obousměrného nabíjení. Tím přináší nový impuls přispívající k rovnováze mezi nabídkou elektrické energie, jejím efektivním získáváním i skladováním a aktuální poptávkou po ní.

Nový systém nabíjení zahrnuje výrobu obnovitelné energie a současně představuje testovací zařízení pro hardware, který bude v budoucnu k dispozici domácnostem a soukromým firmám.

Instalace této převratné technologie tak navazuje na premiéru chytrého energetického řešení s názvem Honda Power Manager Concept, které mohli spatřit návštěvníci frankfurtského autosalonu v září 2017. Koncept představující plně integrovaný systém pro přenos energie zahrnuje odběr energie z rozvodné sítě s možností zpětné dodávky energie z elektromobilů (EV) prostřednictvím technologie „Vehicle-to-Grid“(V2G), přičemž elektrická vozidla tak plní úlohu jakéhosi velkého zásobníku elektrické energie.

Díky obousměrnému přenosu energie lze odebírat elektřinu přímo z rozvodné sítě anebo z fotovoltaických panelů, které ji generují. Takto získaná elektrická energie slouží k nabíjení elektromobilů připojených do systému. Zatímco elektromobil se nabíjí, může být energie uložená v jeho akumulátoru převedena zpět, aby tak pomohla stabilizovat síť v době nedostatečného nebo naopak nadbytečného přísunu energie.

Jörg Böttcher, viceprezident společnosti Honda R&D Europe, uvádí: „Instalací nejnovější technologie obousměrného nabíjení na našem místě určeném pro výzkum a vývoj v Německu přinášíme další technologii do našeho projektu Smart Company. Ten má za cíl ještě více posílit naši výzkumnou činnost na poli společnosti s produkcí nulových emisí a budoucí mobility.“

S Pomocí hardwaru pro obousměrné nabíjení a s technologií zvané The Mobility House hodlá Honda dosáhnout optimalizovaného řízení energetických zdrojů ve svém evropském výzkumném a vývojovém areálu, a to zejména při maximálním využití obnovitelné sluneční energie. Celý projekt je zaměřen na testování vzájemné interakce, kompatibility a sledování toků energie mezi specifickými elektrickými komponenty, a to včetně článků pro skladování obnovitelné energie a bateriemi elektromobilů. Tato instalace představuje spolupráci mezi společností Honda R&D Europe, poskytovatelem energetických služeb The Mobility House a švýcarskou technologickou společností EVTEC.

Investice do technologie obousměrného přenosu energie doplňuje v současnosti nejvyspělejší veřejnou nabíjecí stanici na světě pro plug-in hybridy a další auta do zásuvky, která byla otevřena v prostorách společnosti Honda R&D Europe v létě roku 2017. Stanice je vybavena nejmodernější technikou pro nabíjení s napětím 940 V, což jí umožňuje nabíjet až čtyři vozy s různými typy konektorů současně. Od svého zprovoznění v červnu 2017 nabíjecí stanice posloužila již ve 447 případech a ušetřila tak 3,87 tuny CO2.

Štítky:,

Add a Comment