Čísla, která pomohla udržet Nissan Qashqai 10 let na čele segmentu crossoverů

Nissan se v lednu a únoru soustředil na číslovku 10 – Qashqai oslavuje deset let úspěchu a zůstává na čele segmentu crossoverů. Na oslavu tohoto výročí automobilka vydala zcela nové video představující některá další čísla, která z modelu Qashqai učinila nejprodávanější crossover v Evropě.

Není pochyb o tom, že 2,3 milionu – počet vozů Qashqai prodaných v Evropě od uvedení na trh v roce 2007 – je jedním z nejvíce ohromujících čísel. Za zmínku stojí i číslo 21. Tolik konkurenčních modelů bylo uvedeno na trh od okamžiku, kdy Nissan Qashqai stvořil segment crossoverů, jak jej známe dnes. Níže však uvidíte, proč je toto číslo významné i z velmi odlišného důvodu.

Uvádíme jen několik čísel, díky nimž je Qashqai pro Nissan tak úspěšný a důležitý:

3,3 milionu – počet vozů Qashqai prodaných po celém světě od února 2007, kdy se poprvé dostal do prodeje

2,3 milionu – počet vozů Qashqai prodaných za stejné období v Evropě

75 000 – počet kontrol „neustálého zajišťování kvality“, které konstruktéři Nissanu provedli na vozech Qashqai od roku 2007

45 000 – odhad, kolik pracovních míst Qashqai podporuje, ať už v závodech Nissanu nebo u dodavatelů

2 708 – počet dílů v Nissanu Qashqai druhé generace

2015 – rok, v němž závod Nissanu v ruském Petrohradu začal vyrábět Qashqai, aby udržel krok s poptávkou zákazníků

600 – počet dnů, po které byl audiosystém Nissanu Qashqai puštěn naplno, aby byl zajištěn křišťálově čistý zvuk po celou dobu životnosti vozidla

226 – počet firem dodávajících díly pro Nissan Qashqai druhé generace

99 – počet zemí, kde se Nissan Qashqai v současnosti prodává

81 – počet významných ocenění, která Nissan Qashqai získal od svého uvedení na trh před 10 lety

62 – počet sekund, než vyjede další nový Qashqai z výrobní linky moderního závodu Nissanu v Sunderlandu ve Spojeném království

21 – počet měsíců, které Qashqai druhé generace potřeboval na to, aby se jej prodalo 500 000 kusů. Žádný jiný v Británii vyráběný vůz nedosáhl tohoto počtu tak rychle.

19 – počet zemí, v nichž byl Nissan Qashqai vyhlášen „Autem roku“

10 – let od uvedení původní verze Nissanu Qashqai na trh

5 – počet doposud prodávaných modelových variant. Jsou to Qashqai první generace (uvedený na trh v roce 2007); Qashqai+2 (2008); facelift modelu Qashqai (2010); facelift modelu Qashqai+2 (2010); zcela nový Qashqai druhé generace (2014).

1,5 – objem vznětového motoru v litrech u nejpopulárnější verze modelu Qashqai. V kombinaci s pohonem dvou kol, šestistupňovou manuální převodovkou, v perleťově černém laku a s výbavou N-Connecta jde o nejprodávanější model.

1 – Qashqai byl prvním crossoverem. Nissan tento segment stvořil a Qashqai zůstává nejprodávanějším crossoverem v Evropě.

TZ, snímky: NISSAN, www.nissan.cz

Štítky:,

Add a Comment