Chystáte se do Japonska a chcete si tam půjčit auto?

Chystáte se do Japonska a chcete si tam půjčit auto?

Pokud jste se rozhodli navštívit Japonsko a máte v plánu cestovat zapůjčeným vozem, pak se vám budou následující informace hodit. Poskytli nám je zkušení lektoři z pražské autoškoly KING.

Dokonalé silnice, ale hustý provoz

Jak se jezdí v Japonsku? Jestliže předpokládáte, že jsou komunikace v perfektním technickém stavu, předpokládáte správně. Zdejší silnice jsou na velmi vysoké úrovni a obvykle i dostatečně široké. Zavítáte-li však do země vycházejícího slunce během zimy či období dešťů, počítejte s tím, že na některých úsecích hrozí sesuvy půdy, případně mohou být zaváté sněhem.

Autoškola Praha doporučuje zapůjčení vozu pouze zkušenějším řidičům. V Japonsku se jezdí vlevo a panuje zde velmi hustý provoz (především v Tokiu). Japonští řidiči obecně jezdí rychle a nedávají příliš pozor, což může být pro nezkušeného řidiče stresující.

Dokonalé silnice, ale hustý provoz

Jak probíhá zapůjčení vozu?

K největším japonským autopůjčovnám patří TOYOTA Rent a Car, Nissan Rent-A-Car a Nippon Rent-A-Car. Proces zapůjčení vozu se v ničem zvlášť neliší od běžného půjčování, jak jste zvyklí v České republice či v jiných zemích. Cena závisí na zvoleném modelu a platí, že delší pronájem vychází cenově výhodněji. Za benzín zaplatíte stejnou částku jako v Evropě.

Japonská autopůjčovna bude chtít vidět mezinárodní řidičský průkaz v souladu s Ženevskou úmluvou. Platnost tohoto dokladu je jeden rok. S překladem do japonštiny si nemusíte dělat starosti, nicméně v případě policejní kontroly by jistě příslušníkovi japonské policie usnadnil práci.

Co ještě je dobré o řízení v Japonsku vědět?

Co ještě je dobré o řízení v Japonsku vědět?

Maximální rychlost ve městě je omezena na 40 km/h, na předměstí však můžete jet až 60 km/h. Rychlostní limity na dálnicích se pohybují od 80 do 100 km/h. Počítejte s tím, že na dopravní značení v latince narazíte jen sporadicky.

Štítky: